Чи варто купувати Apple TV у 2022 і що вибрати замість нього

Не ходитиму навколо, та навколо. На мою думку, сьогодні в Apple TV об'єктивно немає жодного сенсу. Мало того, що це досить дорога приставка, яка обійдеться вам у половину вартості вашого телевізора, якщо брати середньостатистичні моделі, то ще й спектр її можливостей досить обмежений.


Як зробити Смарт ТВ на простому телевізорі


По-перше, ключова перевага Apple TV, що полягала у наданні ексклюзивного досвіду Apple на телевізорах, вже давно вичерпала. Сьогодні на ринку досить багато Smart TV із підтримкою AirPlay, Apple TV+ і навіть Apple Music. Візьміть телевізори Samsung. Всі розумні моделі, що вийшли після 2018 року, підтримують ці та багато інших сервісів.
 
По-друге, Apple TV коштує дуже дорого для телевізійної приставки. За модель нового покоління в Росії просять щонайменше 14 тисяч рублів, а попереднє продають не менше, ніж за 11. На тлі продукції конкурентів це виглядає надзвичайно дивно. Ось вам кілька прикладів, що можна купити за втричі, а то й у чотири рази менші гроші з порівнянним спектром можливостей:


  • Xiaomi Mi TV Stick
  • Xiaomi Mi TV Box S
  • Realme Smart Google TV Stick
  • Яндекс.Модуль
  • Яндекс.Станція

Так, Яндекс.Станція коштує плюс-мінус так само, як і Apple TV, але зате вона має відмінне звучання, яке колонка бере повністю на себе, а також просунутим голосовим асистентом. На відміну від Siri, Аліса не в приклад більш корисна в російських реаліях, тому що розпізнає значно ширший спектр команд і більш глибоко інтегрована в послуги Яндекса.

Єдиною об'єктивною перевагою Apple TV, якою вона могла похвалитися до цього моменту, були ігри. Телеприставка Apple має підтримку сервісу Apple Arcade, а значить, фактично є ще й консоллю. Але цього року Samsung вирішила обійти Apple, та ще й як. Корейці представили функцію Gaming Hub для Smart TV. Її суть полягає в тому, щоб перенести на телевізор програми стрімінгових ігрових сервісів.


Як грати в ігри на телевізорі без приставки

Так, ви не дочули. На нових моделях Smart TV від Samsung з'явиться підтримка щонайменше трьох ігрових сервісів: Google Stadia, GeForce Now та Utomik. Завдяки їм користувачі зможуть легко підключити бездротовий контролер до телевізора і почати грати на ньому як на звичайній консолі, практично її не маючи. Загалом і потрібно, що забезпечити безперебійне підключення до інтернету.
На жаль, далеко не всі Smart TV від Samsung матимуть підтримку Gaming Hub. Ігри консольного рівня з'являться тільки на найновіших моделях, що вийшли у 2022 році. Незважаючи на те, що це лише стрімінг, а значить, весь контент обробляється на віддалених серверах, а не на самому телевізорі, мабуть, корейці все-таки зіткнулися з обмеженнями, які не дозволили їм реалізувати нововведення на всіх моделях.
 
Apple TV підтримує Apple Arcade, але ігри на цьому майданчику не можуть близько порівнятися з консольними тайтлами, доступними на GeForce Now. Справа в тому, що Apple забороняє стрімінгові сервіси на своїх пристроях.
Як би там не було, Apple TV сьогодні не виглядає як найоптимальніший варіант для покупки. З погляду зручності, ціни та практичності фірмова приставка Apple сильно поступається рішенням конкурентів, які надають порівнянний, а в окремих випадках навіть перевершуючий досвід за відчутно менші гроші. А — вибачте мені це посилання — якщо не видно різниці, навіщо платити більше?
Ви самі вільні вирішувати, яку ТВ-приставку купувати. За фактом усі вони приблизно однакові. Що Xiaomi Mi TV Stick, що Яндекс.Модуль пропонують плюс-мінус одне й те саме: доступ до популярних онлайн-кінотеатрів, вихід в інтернет, встановлення програм, стрімінг фільмів та серіалів, підключення смартфона до телевізора та багато чого ще. Щоправда, реалізація дещо відрізняється. Так що беріть те, що ближче за духом.

05.01.2022