Як виміряти пульс Айфоном

У програмі Google Fit, яка є аналогом «Здоров'я» від Apple, з'явилися функції вимірювання пульсу та частоти дихальних рухів (ЧДР). Вони не вимагають зовнішнього обладнання та дозволяють провести всі необхідні виміри, використовуючи лише камери вашого iPhone. Забігаючи наперед, скажу, що виміри відрізняються досить високою точністю, тому їм цілком можна довіряти.


Як виміряти пульс на айфоні

Для вимірювання пульсу Google Fit використовує головну камеру смартфона. Досить просто додати до неї палець і дочекатися, поки алгоритми завершать розрахунки. Але перед цим потрібно активувати потрібні параметри:

  • Завантажте Google Fit собі на iPhone та запустіть;
  • Перейдіть в "Огляд" - "Життєві показники";
  • Відкрийте "Як виміряти пульс" і дайте програмі доступ до камери;
  • Прикладіть палець до основної камери, трохи натиснувши;
  • Дочекайтеся закінчення вимірювань пульсу і, якщо потрібно, збережіть.

Важливе уточнення: якщо це перший запуск Google Fit, ви можете не виявити картки вимірювання пульсу. У цьому випадку просто вивантажте програму з меню багатозадачності, а потім запустіть її знову - всі необхідні параметри повинні з'явитися.

Немає нічого дивного в тому, що програма вимірює частоту серцевих скорочень, використовуючи для цього камеру. Це цілком стандартна практика. Справа в тому, що в момент скорочення серцевого м'яза (ми називаємо це ударом) вона викидає насичену киснем порцію крові, яка має темніший відтінок. Камера фіксує ці викиди та відштовхується від них у своїх вимірах. Тому важливо притискати палець до сильнішого об'єктиву. Але не перестарайтеся.


Як виміряти частоту дихання

Частота дихальних рухів - це зовсім інший показник, що має до пульсу лише опосередковане відношення. Якщо говорити простою мовою, він показує, скільки подихів ви робите за хвилину. Здавалося б, яке це може мати значення? Але насправді ЧДР це важливий показник, який лікарі фіксують поряд з пульсом на кожному прийомі.

Щоб виміряти ЧДР, потрібно зробити наступне:

  • Відкрийте програму Google Fit у себе на iPhone;
  • Перейдіть в "Огляд" - "Життєві показники";
  • Перейдіть на вкладку «Виміряйте частоту дихання»;
  • Сядьте так, як показано в інструкції на екрані;
  • Дочекайтеся закінчення вимірів і збережіть, якщо потрібно.

У нормі людина здійснює за хвилину 16-20 вдихів. Уві сні цей показник знижується до 12-14, а при фізичному, емоційному навантаженні або після рясного прийому їжі закономірно зростає. Відхилення від норми хоч і не завжди, але все ж таки найчастіше є ознакою якоїсь патології. Наприклад, занадто високий показник ЧДР може бути ознакою звуження просвіту в бронхах, запалення легенів, плевриту, перелому ребер тощо. А ушкодження дихання може бути наслідком підвищеного внутрішньочерепного тиску.

Звичайно, Google Fit - це не медична програма і довіряти йому на всі 100% не рекомендує навіть сама Google. Однак у даному випадку це, швидше за все, лише відмова від відповідальності, тому що практика показує, що додаток досить точно заміряє і частоту серцевих скорочень і частоту дихальних рухів. Щоденне замірювання цих показників допоможе контролювати своє здоров'я хоча б на базовому рівні, щоб у разі чого звернутися до лікаря.

28.12.2021