Як вимкнути автозаповнення на iOS та macOS

Оскільки механізм автозаповнення містить досить широкий перелік даних, логічно, що і відключати його для кожного з них потрібно окремо. Адже ви можете хотіти, щоб «Зв'язування ключів» і надалі підставляло логіни та паролі для більш швидкої авторизації, але при цьому бажати не розбазарювати свою домашню адресу, номер телефону та платіжні дані.


Автозаповнення банківських карток - відключити

  • Відкрийте "Налаштування" у себе на iPhone;
  • Перейдіть вниз і відкрийте вкладку Safari;
  • У вікні виберіть «Автозаповнення»;
  • Якщо потрібно вимкнути автозаповнення контактної інформації (адресу, телефон, індекс та ін.) відключіть «Дані контакту»;
  • А якщо потрібно заборонити автозаповнення платіжної інформації, відключіть «Кредитні картки».

При необхідності видалити дані ваших банківських карток з пам'яті iPhone в принципі, перейдіть в розділ «Збережені кредитні картки», підтвердіть вхід за допомогою біометрії та знайдіть потрібну (або, точніше, непотрібну картку). Після цього натисніть "Змінити" - виберіть картку, яку хочете стерти, а потім натисніть "Видалити" і підтвердіть дію.


Вимкнути Зв'язок ключів на Айфоні

Для того, щоб вимкнути автозаповнення паролів на iOS, потрібно перейти в інший розділ налаштувань:

  • Відкрийте «Налаштування» та перейдіть в «Паролі»;
  • У вікні виберіть «Автозаповнення паролів»;
  • Якщо ви хочете відключити одне з джерел, просто зніміть з нього галку (наприклад, Chrome або Яндекс);
  • Якщо потрібно повністю заборонити автозаповнення, вимкніть параметр «Автозаповнення паролів».
Цікаво, що відключити автозаповнення кодів авторизації із SMS, які зазвичай використовуються для двофакторної автентифікації, чомусь не можна. У iOS просто відсутній механізм, який дозволяв би заборонити їм з'являтися над клавіатурою. Втім, за бажання ви можете не використовувати цю функцію, просто не натискаючи на код. Тоді він не вставиться в поле для введення, а iOS сама ізолює цей код від сайту чи програми, якщо ви вручну не вставите його туди. Загалом все просто, хоч і, на перший погляд, не зовсім логічно.

Особисто я б цього не рекомендував, особливо, якщо у вас багато облікових записів, якими ви користуєтеся. Вводити паролі щоразу вручну або хоча б переходити в "Зв'язування ключів" і копіювати їх звідти - це не дуже зручно і в якийсь момент обов'язково вам набридне. Отже, ви рано чи пізно включите автозаповнення заново. В принципі, виходом із ситуації може стати використання одного і того ж пароля на всіх облікових записах, але це надзвичайно небезпечно.


Заборонити автозаповнення на Mac

На Mac автозаповнення відключається приблизно так:

  • Відкрийте Safari на Mac і натисніть пункт Safari в меню налаштувань зверху;
  • Тут виберіть «Налаштування» та перейдіть до розділу «Автозаповнення»;
  • У вікні приберіть галки з форм, де більше не хочете використовувати автозаповнення;
  • Якщо потрібно внести зміни до даних, натисніть «Змінити».

Зручно, що на macOS всі налаштування знаходяться в одному місці. На десктопній ОС не потрібно лазити по різних пунктах меню і шукати, де відключити автозаповнення одних та інших даних. Допускаю, звичайно, що назви тих чи інших пунктів залежно від версії операційної системи будуть відрізнятися, але в цілому шлях, яким можна знайти потрібні параметри, швидше за все буде одним і тим же.

03.12.2021