Як macOS вбиває пам'ять на Mac з M1

Гальмує MacBook Pro


Редактор MacWorld Майкл Саймон нещодавно зіштовхнувся із численними зависаннями системи на своєму MacBook. Автор каже, що довго намагався з'ясувати причину дивної поведінки. Спочатку він думав, що суть у спеціалізованому софті, оскільки його Mac був виданий йому на роботі.

Покопавшись у мережі, Саймон зрозумів, що не самотній у своїй проблемі. Так, редактор натрапив на твіт відомого техноблогера Грегорі Макфаддена, який написав, що Пункт управління в MacOS використовує 24 ГБ оперативної пам'яті з 64 доступних.

So glad I got 64GB memory on my new Mac so I може використовувати 26GB of it for control center… Wait… what. pic.twitter.com/inCOPaii1o
- Gregory McFadden (@GregoryMcFadden) October 28, 2021


У випадку з Саймоном Пункт управління жодного разу не використовував такого обсягу оперативної пам'яті, проте проблеми виникли при використанні Safari, Photoshop Elements та рідної програми Пошта. Іноді придушення позначаються на низькій швидкості роботи комп'ютера і протягом декількох хвилин проходять самостійно, іноді Mac зависає настільки, що його доводиться перезавантажувати.

Майкл Саймон користується MacBook Pro 13 з 16 ГБ ОЗУ, але деякі вкладки в браузері можуть споживати до 20 ГБ, що не в'яжеться з характеристиками пристрою. Автор зазначає, що тепер йому доводиться постійно «тримати руку на пульсі» та регулярно перевіряти Пункт управління на наявність подібних казусів.

Власники Mac, скажіть, як часто ви закриваєте програми у фоні через Command + Q, а не згортаєте їх? Особисто у мене MacBook працює 24/7 з п'ятнадцятьма відкритими вкладками Safari та ще парочкою додатків на кшталт Word, Telegram та Музики. Тепер пропоную уявити, якого користувачам, які змушені постійно контролювати оперативну пам'ять і регулярно закривати все, що висить у фоні.


Чим об'єднана пам'ять відрізняється від оперативної

Коли Купертіно представили нам власну систему на кристалі, уявлення про оперативної пам'яті комп'ютера мало сильно змінитися. Адже вона навіть називається інакше — об'єднана. Важливо розуміти, що це далеко не одне й те саме.
У Mac Apple використовує універсальну архітектуру пам'яті. Тобто вся оперативна пам'ять чіпа M1 доступна всім, хто входить до складу цієї системи на чіпі. Це процесори (центральний, графічний та нейронний), контролери (введення-виведення), анклав безпеки тощо. Тому її і називають «об'єднаною». Новий тип пам'яті доступний на будь-якому комп'ютері Mac з чіпами власного виробництва


Проблеми M1

Очевидно, що за обов'язком професії автор посту в курсі всіх подій, що відбуваються у світі мобільних технологій. Саймон зазначає, що з подібними проблемами стикалися користувачі, які оновилися на macOS Monterey, але вся сіль у тому, що на комп'ютері Майкла досі стоїть Big Sur, що вводить ще більше обурення.


Зрозуміло, що робота macOS пов'язана з технічними характеристиками конкретного пристрою. Грунтуючись на розумінні схеми роботи об'єднаної пам'яті, Майкл Саймон припустив наступне:
Можливо, macOS неправильно керує уніфікованою структурою пам'яті і продовжує виділяти оперативність понад наявну, не звільняючи ту, яка більше не потрібна. Це зазвичай називають «витік пам'яті». Продуктивність поступово знижується до тих пір, поки вам не доведеться чекати, поки оперативна пам'ять очиститься, або примусово завершити роботу програми або перезавантажити комп'ютер.

Видання MacWorld звернулися з питанням безпосередньо до компанії Apple, проте поки що коментарів не отримали. Цілком ймовірно, що Apple тихенько пофіксує всі баги у майбутніх оновленнях операційної системи.

Якщо ви зіткнулися з якимись труднощами після апдейту до Monterey, алгоритм простий. Уважно вивчаємо статтю з проблемами macOS Monterey та способами їх вирішення, далі повідомляємо наш Телеграм-чат, де детально описуємо деталі та разом шукаємо шляхи обходу лагів, щоб не стикатися з цим надалі. Плюс, не забувайте регулярно встановлювати всі оновлення системи, тим більше що зробити це досить просто: переходимо в Системні налаштування, Оновлення ПЗ, Оновити зараз.

10.11.2021