AirPods 3 здивували: вони крутіші, ніж AirPods Pro

Нову модель AirPods чекали давно та з нетерпінням. Навіть із обуренням: невже "найкращим у світі інженерам", як називає співробітників Apple Тім Кук, на розробку "якихсь навушників" потрібно стільки часу? Чим вони там займаються? Це ж не Mac і iPhone! Тим часом конкуренти випускали "вбивць" AirPods, одного за одним. Нових AirPods все не було і не було. Чи не "зливає" Apple бездротові навушники? У жовтні цього року з'ясувалося, що не зливає. Під час презентації AirPods 3 видалися не надто переконливими і якось не зачепили. Коли новинка опинилась у наших руках, усе змінилося.


Виявилося, що навушники краще, ніж про них розповіла Apple. А щоб відповісти на питання, чим розробники бездротових навушників займалися протягом двох років, AirPods 3 та їхній зарядний футляр довелося розібрати. Їх конструкція, в порівнянні з тим, як влаштовані AirPods Pro, здається більш простою. Але це саме та простота, на досягнення якої йде багато сил та часу. Ми не знаємо якими будуть наступні AirPods Pro і як вони будуть виглядати, але тепер ми можемо уявити, як вони будуть влаштовані всередині. Для розбирання використовувалися новенькі AirPods 3, зібрати їх заново і повернути до життя після розтину не вдалося навіть умільцям із 52 audio.


Відмінності AirPods Pro від AirPods 3


AirPods 3 має дещо спільне з найпершим iMac. Обидва пристрої спроектували заново, ніби однотипних з ними пристроїв у світі ще не було. Орієнтуючись не так на традиції, а те для чого вони потрібні. І, схоже, їм це знову вдалося. Оригінальні конструкторські рішення, яких у AirPods 3 "вище даху", дозволили усунути багато проблем. Наприклад, щоб компенсувати відсутність системи вирівнювання тиску використано кілька “трюків”, начебто незначних.

Чи вдалося їм замінити систему вирівнювання чи ні – поки що незрозуміло. Потрібні порівняльні випробування. Але взагалі, за першими враженнями, за комфортністю AirPods 3 не поступаються AirPods Pro. Датчик розпізнавання шкіри нового покоління набагато розумніший і точніше ніж колишні. Ці датчики впевнено відрізняють шкіру від інших типів поверхонь і майже помиляються у своїй. Це дуже важливий датчик, він потрібен для того, щоб при вийманні навушника з вуха призупиняти відтворення. У пристрої величезна кількість нововведень – спеціально розроблені для AirPods 3 драйвера з високою амплітудою, підсилювачі розширеним динамічним діапазоном тощо.

Електронні компоненти стали компактнішими, багато з них розроблено самою Apple або доопрацьовано для неї. У AirPods 3 чіп Apple H1 у новому виконанні. Його форма змінилася, він набагато компактніший. Зменшення розміру чіпа нічим, крім застосування досконалішого техпроцесу, пояснити неможливо. Чіп не тільки займає менше місця, він швидше і споживає менше енергії. Чи зросла продуктивність у новій версії Apple H1 – швидше за все так, точно невідомо. У AirPods 2, AirPods Pro і бездротових навушниках Beats на неї і раніше не скаржилися. А те, що Apple H1 стали економічнішими – майже очевидно.


Скільки AirPods тримають зарядку

Заряду акумулятора в навушнику AirPods 3 вистачає на 6 годин. В AirPods 2 і в AirPods Pro при відключенні активного шумоподавлення та прозорого режиму заряду вистачає лише на 5 годин. Місткість акумулятора в AirPods 3 - 0,133 Вт * год. Більше часу автономної роботи проти AirPods 2 питань не викликає – ємність акумулятора у яких лише 0,093 Вт*ч. А ось в AirPods Pro ємність акумулятора більша ніж у AirPods 3. Цілих 0,160 Вт * год. У AirPods Pro більше функцій, ніж у AirPods 3? Так, в AirPods 3 немає ні активного шумоподавлення, ні прозорого режиму - але при порівнянні часу автономної роботи обидві ці функції були відключені.

Дуже схоже на ситуацію з iPhone 13 - ємність їх акумуляторів, порівняно з конкурентами, просто смішна, але час автономної роботи у них більший. Найпростіший спосіб змусити пристрій працювати на заряді акумулятора довше – збільшити ємність акумуляторів. Чим більше ємність, тим більше місця займає акумулятор, і тим більше він важить. Зменшувати енергоспоживання пристроїв набагато складніше, зате ніяких побічних ефектів. Пристрій не погладшає і не набере зайву вагу. Енергоспоживання знижують у різний спосіб. Застосовуючи досконаліші алгоритми, використовуючи економічні електронні компоненти, і ще.

Ємність єдиного акумулятора в зарядному футлярі AirPods 3 – 345 мА*год (1,327 Вт*год). Це менше, ніж у акумулятора у футлярі AirPods 2, 398 мА*год). І набагато менше ніж у пари акумуляторів у “кейсі” AirPods Pro, із сумарною ємністю 519 мА*год. При цьому, з підзарядкою у футлярі AirPods 3 здатні пророцтво.

09.11.2021