Оновлення Телеграм: що нового

Швидка прокрутка у розділі Медіа

Навігація в Телеграм вище за всякі похвали. В принципі, у мене ніколи не було проблем, щоб знайти щось тут. Потрібно поголубити в картинках? Є зручна стрічка з відображенням місяця та року. Знайти файли — тут навіть розмір документа вказується. А можливість знайти голосові взагалі казка.

Тепер стало ще краще. Відтепер ви можете переглянути всі фотографії, відеозаписи та файли, які були надіслані прямо з будь-якого чату. Плюс змінився блок з відображенням дати. Зараз це не просто табличка згори, а цілий навігаційний блок, за допомогою якого можна здійснювати пошук за будь-якими файлами. Потягнувши блок з датою, можна швидко переміщатися розділом, а при зведенні двох пальців — змінити кількість об'єктів, що відображатиметься в кожному ряду.


Календар медіа в Телеграм

Найбільше мені сподобалася фішка з календарем. Раніше я майже ніде не стикався з такою ідеєю. Виняток становить хіба що Інстаграм із спогадами. Наразі всі загальні медіафайли можна відкрити і у вигляді календаря. Для цього достатньо натиснути на три крапки у правому верхньому кутку на вкладці Медіа – або просто тапнути на блок із датою.

У меню також можна окремо вказувати матеріали, які з'являться у вкладці Медіа - тільки фотографії, тільки відео або те й інше. Багато моїх знайомих обмінюються фотографіями тільки в Телеграмі. Мовляв якість вища, зручніша, швидше. Я такої політики не підтримую і завжди намагаюся пересилати все через AirDrop.
Але тепер з'явився добрий привід зберігати все у возі. Погодьтеся, приємно понастальгувати про минуле. Телеграм тут — попереду всієї планети.


Заявки на вступ до груп та каналів

Ще одна крута фіча - запрошення. З новим оновленням Телеграм ви зможете самостійно створювати запрошення. Тепер для груп і каналів можна зробити спеціальні запрошення, вступ за якими можливий тільки після схвалення заявки адміністратором чату.
Як тільки ви перейдете на посилання, зможете відправити заявку на вступ. Фішка дуже вже нагадує мені ВКонтакте, де заявки використовуються вже багато років. Схвалення адміністратором так само не повинно зайняти багато часу – у кожному чаті з'явиться окрема панель.

Зрозуміло, що кожен посилання має різні підналаштування, де можна буде задати ліміт за часом і кількістю учасників. Було б круто додати сюди ще й вік, але Телеграм таки месенджер, а не соціальна мережа.

Адміни зможуть створювати одразу кілька посилань, де зможуть вказати певні характеристики. Одне посилання для 10 осіб на 30 хвилин, інше для 5 персон на одну годину. Здається, що фічу оцінять ті, хто надає платні послуги та збирає всіх у Телеграм чаті. Можна, наприклад, оголосити про глобальний розпродаж і надіслати посилання на сторіс Інстаграм.


Підпис під фото у Телеграм

Чого мені не вистачало — грамотного підпису до картинок. Скільки разів уже трапляюся на цьому. Невже не можна було просто зробити все як ВК. Завантажуєш фото - воно висвічується відразу в чаті і не виринає окремим величезним вікном. Команда Дурова, на мою думку, заново винаходить велосипед.

Якщо почати набирати повідомлення, а потім прикріпити вкладення, наприклад фотографію або відео, набраний раніше текст автоматично підставиться в полі підпису. Це працює і з хмарними чернетками повідомлень, так що Ви можете набрати текст на комп'ютері, а потім завантажити фотографію з телефону та швидко відправити її з потрібним підписом.

Як поділитися геопозицією на айфоні

Важко назвати Павла Дурова генієм. З одного боку, всі нововведення його творіння здаються дуже банальними. З іншого, до нього чомусь раніше ніхто не додумався. Завдяки новій фічі телеграм ви можете транслювати або надсилати свою точну геопозицію іншим користувачам.
При розвороті цього меню відкриється карта, де можна переглянути маршрут до кінцевої точки. Існує три варіанти: пішки, на автомобілі та на громадському транспорті. Щоб побудувати маршрут або викликати таксі, натисніть на якийсь час, і геопозиція відкриється в іншій програмі.
Фіча особливо буде зручна не для тих, хто вирушає з точки А до точки Б, а для тих, хто чекає на гостей. Відтепер вам не доведеться поспішати переодягатися з халата в повсякденний одяг. Просто попросіть гостей відправити свою геопозицію, щоб заздалегідь знати.

04.11.2021