5 переваг читання книг на iPad, про які ви не замислювалися

Як читати книги на iPad

В Apple ввічливо подбали про користувачів, які люблять читати, створивши найзручніший додаток «Книги» (багато хто як і раніше називають його iBooks, що набагато зрозуміліше). З кожним роком воно стає все кращим: завдяки йому можна читати не тільки з iPad, але і з iPhone. Але ми чудово розуміємо, що читання зі смартфона — той ще милиця. Швидше, це тимчасове рішення, коли під рукою немає планшета чи паперової книги. Налаштувань у iBooks достатньо для того, щоб комфортно влаштуватися та захопитися новою книгою.

Книги в iBooks працюють з форматами ePub та PDF: якщо з першим форматом все плюс-мінус зрозуміло, читання другого викликає запитання. Деякі книги можна знайти виключно як такий файл. ePub оптимізовано для iBooks набагато краще, тому з PDF доведеться якось помучитися або відкрити його через Adobe Reader – це відзначають і читачі нашого Telegram-чату.

Екран iPad

Попередні покоління iPad відмінно підходили для читання, але в новому поколінні того ж iPad 9 реалізована функція True Tone - ваші очі тепер точно не будуть сильно втомлюватися. На ніч і краще активувати Night Shift — так читати буде комфортніше. Крім того, в iPad 9 збільшена яскравість: сидячи на дачі у сонячний день можна спокійно розглянути написане. Крім того, на мій погляд, в iPad ідеальний за розмірами екран для всіх завдань вистачало і 9.7 дюйма, а 10.2 - це ще краще.
У «малюку» iPad mini 6 екран поступається в розмірах того ж iPad 9, але перероблений дизайн без кнопки «Додому» тільки на руку всім любителям електронних книг – той випадок, коли менше – не означає гірше. Ви можете тримати його вертикально або горизонтально - другий варіант зручніше, коли сил немає і хочеться полежати на боці.


Фішки iPadOS 15

Спочатку я хотів написати про те, що перед читанням бажано відключити Wi-Fi на iPad або увімкнути авіарежим, але багатьом з нас необхідно залишатися на зв'язку або використовувати підключення до Інтернету. Я зрозумів, що намагатися читати журнал чи книгу на iPad безглуздо, якщо на екрані постійно з'являються push-сповіщення. Виходить, що в одне вухо влетіло, а в інше вилетіло.
Про що книга, що я читав, не пам'ятаю. У цій ситуації виручить режим «Фокусування»: вибирайте існуючий план або створюйте свій, щоб сповіщення вас не відволікали. Це набагато зручніше, ніж відключати Інтернет повністю: у призначений час вам прийде зведення повідомлень, а не купа пухів, що вискакують вгорі екрана.


Як читати в iBooks


Програма iBooks — напевно, найприязніша в iOS у всі часи. До нього практично немає претензій, принаймні я ще жодного разу не чув, щоб хтось його лаяв. Ну, крім того випадку, коли світ вступив в епоху iOS 7, а інтерфейс втратив колишній шарм скевоморфізму. Кнопки розташовані логічно: знизу повзунок для переміщення по сторінках, трохи правіше відображення сторінок, що залишилися на чолі — хороша мотивашка «почитати ще трохи, а потім точно спати».
Вгорі є опції під кнопкою «аА», щоб налаштувати колір сторінки, яскравість, нічний режим та вертикальну прокручування для тих, кого не влаштовує гортати сторінки з боку на бік. Я люблю iBooks за те, що, на відміну від «Фото», його не перевантажують зайвими функціями і практично не змінюють. Бібліотека книг проста та зрозуміла. Apple залишилося лише пристосувати "Магазин" для російських користувачів.


iPad vs Електронна книга


Вважається, що e-ink в електронній книзі не так шкодить очам, як звичайний екран. Чесно кажучи, я вже багато років читаю з різних джерел. У мене була навіть електронна книга Ritmix на Android! Але за всі ці роки я не помітив, щоб у якомусь разі очі втомлювались сильніше. З цієї причини, мені здається, можна спокійно вибирати iPad як читалка, не замислюючись про шкоду для очей.
А як читаєте книжки ви? Вибираєте паперовий варіант чи електронний формат?

01.11.2021