Чому не можна вірити високим рейтингам додатків в App Store

Завжди вважалося, що App Store є більш надійним магазином додатків, ніж Google Play, і багато в чому завдяки йому iOS так добре захищена. Адже якщо користувачі скачують софт тільки в App Store, де він перевірений і схвалений цензорами, ризик зараження рекламним трояном або іншим шкідливим ПЗ прямує до нуля. У цьому випадку навіть не так важливі захисні механізми самої iOS, ефективність яких просто не доводиться піддавати перевірці, коли є такий бастіон захисту, як App Store. Однак останнім часом розробники все частіше і частіше висувають претензії фірмовому магазину ПО Apple.



Виявляється, App Store не так добре перевіряється, як може здатися на перший погляд. Розробник Коста Елефтеріу звернув увагу відразу на кілька проблем:


  • Фальшиві відгуки, які ніким не перевіряються і не видаляються;
  • Клонування додатків, коли підробку видають за оригінал;
  • Недобросовісні підписки, які нав'язуються неуважним користувачам;
  • Зниження рейтингу популярних і накрутка непопулярних додатків.

Як обманюють в App Store


Зниження рейтингу спровокувало велику кількість відгуків з низькою оцінкою, які з'явилися за останній час. В принципі, це логічно: якщо розробник не справляється зі своїми обов'язками, то він отримує незадовільну оцінку. Однак Елефтеріу не тільки відповідає своїм користувачам, але і регулярно виправляє всі недоробки, про які йому повідомляють, і розширює можливості FlickType.


Проблема Елефтеріу полягає в тому, що його робота підривається творцями додатків-клонів. Вони старанно мімікрують під FlickType як зовні, так і функціонально, але, на відміну від оригіналу, не мають настільки ж якісної підтримки, а заодно і ведуть себе не зовсім чесно по відношенню до користувачів. Їм підсовують вікно з оформленням підписки, яку вони оформляють, тому що не читають дрібний шрифт. Але ось парадокс - такі додатки, як правило, мають дуже високий рейтинг.


Як накручують відгуки в App Store




Невже ошукані користувачі ставлять їм позитивні оцінки? Ну, звичайно ж немає. Незважаючи на те що користувачі, яких обдурили, ставлять додатків негативні оцінки, фальшиві відгуки витісняють справжню краудсорсінговую оцінку. В результаті користувачі, які тільки-тільки натрапили на додаток, бачать високий рейтинг і, зрозуміло, скачують його. Тоді все починається по колу: оформлення передплати, написання негативного відгуку, який все одно перебивається підробленим, і хтось попадається на цей гачок знову.


Насправді проблема фальшивих відгуків в App Store більше глобальна, ніж може здатися на перший погляд. За запитом «накрутка в App Store» в Google видається колосальну кількість збігів. Тобто це реальна послуга, яка користується попитом у недобросовісних розробників, які не здатні зробити щось якісне і вимушених ось таким нечесним чином набирати популярність і заробляти.


Але якщо з накрученими відгуками в цілому боротися не так-то просто, то вже з підробленими додатками явно має бути легше. Зрештою, це куди більш очевидно. Однак і тут Apple серйозно лажа: багато розробників банально використовують скріншоти, відео і промо-матеріали інших додатків, а цензори цього не помічають. При цьому вельми іронічно, що в правилах App Store чітко прописано, що клонування додатків і навіть дублювання їх особливостей є строгим порушенням, а розробники, які намагаються обійти вимоги, виключаються із товариства без права відновлення.


Чому ж так відбувається? Ну, швидше за все, є дві причини. Перша - це людський фактор. Найчастіше цензори не можуть встежити за всім, що відбувається в App Store, довіряючи перевірку додатків здебільшого програмним алгоритмам, які спритні розробники обманюють тими чи іншими способами. А друга полягає в тому, що Apple заробляє навіть на фейковий і підроблених додатках. Адже їй відраховують 15-30% за оплату підписки. Так чому б не скористатися наївністю користувачів, щоб трохи підзаробити?

05.02.2021