Медики кажуть, що магніти MagSafe в iPhone 12 вирубують кардіостимулятори

Чи є серед пристроїв Apple по-справжньому небезпечні? Очевидно, що ні, інакше б компанію давно вивели на чисту воду, засудили і оштрафували. Була справа, коли її намагалися звинуватити у випуску небезпечних смартфонів з високим рівнем електромагнітного випромінювання, і якась незалежна лабораторія навіть це довела, але далі публікацій в ЗМІ справа не зайшла. Швидше за все, позначилася неоднозначність зроблених висновків, які перевіряли більш компетентні органи і не виявили ніяких порушень. Але у випадку з магнітами MagSafe все виявилося куди серйозніше.




Система магнітів MagSafe в iPhone 12 (НЕ зарядка, а самі магніти) виявилася небезпечна для людей, що використовують кардіостимулятори. Такий висновок зробили лікарі, які пишуть в медичний журнал Heart Rhythm Journal. Вони протестували кардіостимулятор Medtronic, який відключався, якщо піднести його до iPhone


Чи можна використовувати айфон і кардіостимулятор разом





Цього не відбувається, якщо виконати ту ж маніпуляцію з тим же стимулятором серця айфона інших поколінь. Причому неважливо, до якої сторони iPhone підносити медичний прилад - магніти смартфона настільки потужні, що вимикають життєво важливий гаджет в будь-якому випадку.


Ситуація, яку спостерігали дослідники, і справді виглядає небезпечною. Справа в тому, що негативний вплив на роботу кардіостимуляторів надає не процес зарядки, а самі магніти, що формують спеціальний майданчик для кріплення зарядника MagSafe. Втім, у мене є кілька питань


  • Не дуже ясно, чи брали участь в експерименті кардіостимулятори інших виробників?

  • Якщо брали участь, то чому в публікації не наводяться будь-які результат?

  • Якщо не брали участь, то, власне, чому вибір ліг саме на Medtroni?

Але, якими б не були відповіді на ці питання, очевидно, що результати проведеного досвіду можна вважати релевантними. Тим більше, що у Apple є чітко сформована позиція з цього питання.


Чи небезпечний смартфон для кардіостимулятора





iPhone містить магніти, а також набір компонентів і радіоприймачів, які можуть випромінювати електромагнітне поле. Ці магніти можуть перешкодити роботі деяких медичних пристроїв, таких як кардіостимулятори та дефібрилятори. Хоча всі моделі iPhone 12 містять більше магнітів, ніж попередні покоління iPhone, немає ніяких підтверджень того, що вони створюють більший ризик магнітних перешкод для медичних пристроїв, ніж попередні покоління iPhone, - йдеться на сайті Apple.


Виходить, що Apple, з одного боку, попередила користувачів про те, що iPhone 12 може провокувати ризик припинення роботи низки медичних пристроїв. Але, з іншого боку, двозначність наведених тверджень може вводити в оману. Адже якщо iPhone 11 не робить негативного впливу на роботу кардіостимуляторів, то логічно, що і iPhone 12 надавати його не повинен. Але це, якщо вірити дослідженням з Heart Rhythm Journal, не так.


Який висновок з цього можна зробити? Немає ніяких доказів того, що iPhone 12 заважає роботі більшості кардіостимуляторів, адже інакше про це, швидше за все, було б відомо. Зрештою, перш ніж потрапити в продаж, смартфони проходять безліч випробувань і тестів. Інша справа, що якщо є навіть мінімальна ймовірність зупинки медичних приладів через конфлікт електромагнітних полів, варто постійно тримати це в пам'яті і не тільки не зіштовхувати смартфон і кардіостимулятор лобами, а й взагалі намагатися не допускати їх присутності в безпосередній близькості один від одного.

12.01.2021