Що таке бліц-додатки, навіщо вони потрібні і як ними користуватися

iOS 14 стала одним з моїх найулюбленіших оновлень мобільної ОС від Apple. Цього разу розробники компанії дійсно постаралися на славу і не тільки розігнали старі пристрої, фактично вдихнувши в них нове життя, але і реалізували масу функцій, про які ще рік тому ми навіть не сміли мріяти. Але якщо віджети і нові можливості для кастомізації інтерфейсу помітили всі, то ось механізм бліц-додатків здебільшого пройшов повз нас. Розбираємося, що це і навіщо потрібно.


Бліц-додатки, або App Clips є те, що в англомовному середовищі прийнято називати Instant Apps, тобто миттєві додатки. Це такі програми, які можна запустити на пристрої миттєво без установки.



Як користуватися бліц-додатками


Але якщо на Android вони поширюються через офіційні каталоги, то на iOS існують як би зовні. Тобто там, щоб запустити їх, потрібно перейти в Google Play або AppGallery, знайти потрібну програму, яке адаптоване для миттєвого запуску, і включити його. На iOS ж все влаштовано трохи інакше.
Незважаючи на те що бліц-додатки є частиною класичних додатків, доступних в App Store, їх не можна знайти в каталозі, а можна запускати тільки ситуативно. Наприклад, щоб взяти на прокат велосипед, достатньо відсканувати спеціальний QR-код або NFC-мітку, розміщені на станції видачі транспортних засобів, як додаток тут же відкриється на пристрої з усією необхідною функціональністю.
Схожий додаток, до речі, є у російського авіаперевізника S7, через яке можна купувати квитки. Адже, погодьтеся, що нелогічно тримати на смартфоні апчік, який ви запускаєте від сили раз на рік. Куди зручніше в цьому сенсі просто мати можливість запускати його без установки, коли це дійсно потрібно.


Додатки без установки для iOS



Взагалі, на що можуть бути здатні додатки, які не вимагають установки? Логічно, що ні на багато що. Однак це найглибша помилка, принаймні стосовно бліц-додатків від Apple. Якщо на Android такого роду софт - це, як правило, додатки для замовлення таксі або доставки їжі, то на iOS все складніше. Поняття не маю, як, але розробникам з Купертіно вдалося налагодити таку систему, яка дозволяє запускати без установки навіть гри. Найвідоміший приклад - гра Phoenix II.


Як і годиться бліц-додатків, гра Phoenix II запускається практично миттєво, однак для цього потрібно відкрити її в браузері. Звичайно, якісь компоненти завантажуються, але це відбувається настільки швидко, що помітити затримку від моменту натискання на кнопку «Грати» до фактичного запуску практично неможливо. Дехто каже, що при нестабільному підключенні до інтернету можливі затримки, але я тестував Phoenix II і на LTE, і на Wi-Fi - і в обох випадках все проходило без сучка, без задирки.


Ключовою відмінністю еппловскій бліц-додатків від того, що нам пропонується на Android, є доступний спектр можливостей. Тобто на Android це якісь зовсім легкі додатки або їх демо-версії. На iOS ж зовсім необов'язково, щоб бліц-додатки мали урізаною функціональністю. Якщо ви спробуєте запустити Phoenix II, то побачите, що це повноцінна гра зі спецефектами і великою кількістю рівнів, яку можна проходити прямо в браузері без установки.



19.12.2020