У WhatsApp для iOS з'явилися зникаючі повідомлення. Що з ними не так

Не знаю, як у вас, але мені WhatsApp і Telegram завжди нагадували Android і iOS. Перший - незаперечний лідер за охопленням аудиторії, але явний аутсайдер з точки зору зручності, тоді як другий хоч і володіє кратно меншою кількістю користувачів, пропонує максимально продумані і затребувані функції, навіть якщо самі вони про це ще не здогадуються. Багатьом це порівняння здасться занадто вже натягнутим, враховуючи, що, на відміну від смартфонів, обидва месенджера безкоштовні, і користувачі можуть вибрати собі будь-хто. Але останнє оновлення WhatsApp повністю підтвердило мою теорію.



WhatsApp отримав чергове оновлення. Його ключовим нововведенням стала підтримка зникаючих повідомлень, які просто видаляються автоматично після закінчення певного часу. Для Telegram це вже аж ніяк не нова функція, але розробники Facebook (володіє WhatsApp) реалізували її у себе тільки зараз, та й то з рук геть погано. Пояснюю, що з нею не так. Але для початку розберемося з тим, як включити зникаючі повідомлення, якщо вам плювати на відверті недоліки, якими вони володіють.


Як включити зникаючі повідомлення в WhatsApp


  • Запустіть WhatsApp, перейдіть в чат і відкрийте профіль абонента;
  • У вікні профілю виберіть «Зникаючі повідомлення»;
  • Активуйте «Зникаючі повідомлення», якщо оновлення до вас дісталося;
  • Підтвердіть включення «зникаючих повідомлень» кнопкою «Вкл».

За великим рахунком нічого складного в тому, щоб включити нововведення, немає. Але проблеми можна помітити вже на цій стадії, тому що розробники втілили нову функцію з рук геть погано.


Проблеми зникаючих повідомлень в WhatsApp




  • Зникаючі повідомлення в WhatsApp відправляються в той же чат, що і звичайні повідомлення;
  • Час, після закінчення якого повідомлення втечуть, за замовчуванням встановлено на позначці в 7 днів;
  • Зникаючі повідомлення не втечуть, якщо вам будуть відповідати на них з цитуванням;
  • Зникаючі повідомлення можна відправляти не тільки в особистий чат, а й в груповий;
  • Вкладення з зникаючих повідомлень зберігатимуться на пристроях одержувачів автоматично;
  • Вміст зникаючих повідомлень можна переслати або скопіювати;
  • Якщо переслати зникаюче повідомлення в чат, де ця функція не була включена, воно не зникне;
  • Якщо користувач створить резервну копію до зникнення повідомлення, воно збережеться в копії.
Навіщо потрібні зникаючі повідомлення



Складається враження, що перед розробниками WhatsApp стояла мета зробити не так, як в Telegram. Тому вони просто пішли від протилежного і зробили все з точністю до навпаки. В результаті замість зручною і давно напрошується функції безпеки, покликаної підвищити захист особистого листування користувачів, вийшло щось зовсім незрозуміле і навіть знущальне. Адже, якщо я все правильно розумію, що зникають повідомлення на то і зникаючі, що їх не можна просто так зберегти або почати пересилати. Але у творців WhatsApp було своє уявлення про конфіденційність.


Я готовий миритися з тим, що вміст зникаючих повідомлень можна скопіювати, а самі повідомлення можна відправляти в звичайний чат. Напевно, це було зроблено для зручності користувачів, щоб ті не плодили кілька чатів одночасно для спілкування з одним і тим же людиною. Але як можна було включити автозбереження медіавложеній з зникаючих повідомлень, які зазвичай відправляють для того, щоб одержувач не зміг почати поширювати їх далі, і чому передбачено так багато сценаріїв, що перешкоджають видаленню послань, я щиро не розумію. Тому все, на що годяться зникаючі повідомлення, - це просто функція самоочищення чатів від непотрібних послань.


06.11.2020