Що потрібно знати, купуючи iPhone (і не тільки) в Інтернеті

Як новий, правда!

Цю фразу можна часто почути від представників маловідомих інтернет-магазинів, які залучають до себе покупців низькими цінами. Такі магазини, як правило, мають простенькі сайти, відсутність репутації і відгуків. Причому вартість може бути на 20-30% нижче середньоринкової, а при покупці того ж iPhone це вельми відчутна різниця.


В чому секрет? Насправді схема обману проста - такі магазини часто продають відновлені гаджети Apple під виглядом нових. Проблема не була б такою серйозною, та ось таке «відновлення» відбувається не в Apple, а в сумнівних сервісних центрах (якщо не у кого-то в квартирі).

Кожен iPhone з позначкою «як новий» піддається процедурі заводського відновлення, за підсумками якої проходить найсуворішу перевірку якості на предмет виявлення можливих несправностей. Неофіційно відновлений iPhone не проходить жодних перевірок, комплектуючі встановлюються сумнівної якості, і працездатність такого пристрою ніхто не гарантує.

Щоб цього уникнути, можна перевірити унікальний номер (EMEI) смартфона через офіційний сайт виробника. Такі сайти є у Apple, Samsung, Huawei і у багатьох інших брендів. Сайт покаже по EMEI, чи був раніше активований телефон, і якщо так, викладе всю необхідну інформацію.


01.06.2018