Apple розмістить сканер відбитків під екраном, але не в iPhone 12

Чутки про те, що iPhone (і інші пристрої Apple) незабаром (в 2021) будуть оснащуватися відразу двома сканерами біометричної інформації (розпізнаванням осіб і відбитків пальців), час від часу, з'являються в слухосфере. Це було б здорово, особливо зараз. Коронавірус, маски - розпізнавання осіб не завжди справляється зі своїми завданнями. Вчора, 8 вересня 2020 року, американське управління по патентах і торгових знаків видало Apple патент, в якому описані принципи роботи і технологія виробництва внутріекранних сканерів відбитків пальців. Напевно не останній на цю тему, але тепер ці чутки цілком можуть бути реалізовані.



З тих пір як екран зайняв практично всю лицьову сторону смартфонів, а розпізнавання відбитків пальців виявилося надійним і дуже зручним способом аутентифікації, ідея розмістити сенсори відбитків під екраном смартфона буквально витала в повітрі. Наївні користувачі тероризували виробників смартфонів за всіма доступними каналами, розповідаючи, як це було б здорово, але над реалізацією цієї ідеї вже працювали, і не перший рік. В Apple, AuthenTec і Qualcomm, наприклад. Але як і в випадку з розпізнаванням відбитків пальців, Apple трохи запізнилася. У лютому 2019 року Samsung представила публіці смартфони з подекраннимі сенсорами відбитків пальців.



Нововведення справило враження навіть на багатьох в нашому Telegram-чаті. Сканер відбитків всередині екрану - перший в світі, який використовує ультразвукову технологію Qualcomm 3D, працював. Він успішно дізнавався пальці господаря, причому навіть якщо екран смартфона був закритий від подряпин і тріщин захисним покриттям.


Безпека сканера відбитків пальців в дисплеї


Але незабаром з'ясувалося що ультразвуковий сканер відбитків занадто часто помиляється і пускає в систему невідомих йому людей, торкаються до нього крізь захисне покриття. Це не єдина проблема, що виникла через потряс публіку нововведення. Смартфони були визнані небезпечними, в деяких банках їх заборонили використовувати для службових потреб. У жовтні Samsung опублікувала латочку, яка усуває цю проблему, але осад залишився.


Apple не стала експериментувати з ультразвуковими сканерами відбитків пальців, її фахівці звідкись вже знали про їх слабкі місця - і з 2016 або 2017 року паралельно з ними розробляли оптичні сканери відбитків пальців, у яких таких слабких місць менше. Особливо якщо врахувати незліченне число начебто абсолютно незначних нюансів.


Сканер відбитків в екрані iPhone


У патенті Apple серед пристроїв, для яких призначаються ці сенсори, крім iPhone вказані також iPad, Apple Watch і MacBook. Крім того, хоча в першу чергу сенсори розроблені для використання в OLED-дисплеях, вони зможуть працювати і з mini-LED дисплеями.



Цю комбінацію тестують, схоже з нею все навіть ще краще. Але до 2022 року в iPhone будуть використовуватися OLED-дисплеї. Ноутбуки в цьому списку особливо цікаві - це ще один аргумент на користь того, що в них може з'явитися підтримка тач-інтерфейсу.


У публікаціях останніх днів стверджується, що Apple займається сканерами відбитків пальців з 2013 року, а перший патент на цю тему був захищений компанією в 2015 році. Це неправда, що можна було б довести багатьма способами, але я приведу саме просте і зрозуміле доказ - це iPhone 5s, оголошений Apple у вересні 2013 року.


Система-на-чіпі з 64-бітовим ARM-процесором, вперше повністю розробленим в Apple, NFC - і Touch ID, вбудований в кнопку «Додому» - перший сканер відбитків пальців в мобільних пристроях, яким дійсно можна було користуватися. Розробка iPhone 5s почалася не пізніше 2012 року, а швидше за все навіть ще раніше. Є навіть більш простий доказ: перший патент на тему сканерів відбитків пальців був отриманий Apple ще при Стіва Джобса, в 2009 році. Для отримання патенту потрібно подати заявку (розгляд якої зазвичай займає не один рік), а щоб подати заявку, потрібно щось винайти.


У 2013 році, або завдяки успішному дебюту «правильного сканера відбитків», або навіть всупереч йому, в Apple прийшли до висновку про необхідність серйозного посилення роботи на цьому напрямку. У тому ж році Apple придбала одного з лідерів в цій області, компанію AuthenTec зі штату Флорида, з усіма співробітниками і всієї інтелектуальною власністю, включаючи кілька фантастичних патентів.

10.09.2020