Apple хоче зробити нас очкариками - і у них це вийде

У 2012 році Google Glass були названі журналом Time одним з головних винаходів року, 2014 рік за версією Computerworld повинен був стати роком розумних очок - але, за цілою низкою об'єктивних причин, розумні окуляри так і «не злетіли». Apple не поспішає включатися в сутичку за те, що затьмарить iPhone, і відстає від конкурентів - про це багато говорять і пишуть, тому що Apple про це мовчить. Інформація, що проривається з Apple, суперечлива і часто недостовірна, але дуже схоже, що Apple збирається першою в світі зробити розумні окуляри такими, якими вони повинні бути. Чуток і витоків на цю тему все більше, Apple Glass вже нібито бачили і тримали в руках, а тепер багато з того, що про них було відомо з чуток, офіційно визнано інтелектуальною власністю Apple, права на яку захищені патентом.


18 серпня 2020 року американський управління по патентах і торгових знаків видало Apple патент (номер 10,748,302), в якому описана методика «одночасної локалізації і відображення декількох користувачів (SLAM)». Під локалізацією тут розуміється не адаптація продукції (наприклад, програмного забезпечення) до культурних особливостей і мови географічного регіону, а визначення місця розташування об'єктів. Пристрої об'єднують видиму ними з різних ракурсів реальність в цілісну і точну картину навколишнього світу і спільно її використовують - для орієнтації, розпізнавання місця і т.п.



Розумні окуляри від Apple


Чутки про відставання Apple в цій області перебільшені. Ще в 2006 році Apple Computer (компанія стала «просто Apple» в січні 2007 року) отримала патент на досить незвичайний ІЛС (індикатор на лобовому склі, як в надзвуковому перехоплювачі). Швидше за все для «носиться комп'ютера з дисплеєм на голові» - цією фразою в законі штату Західна Вірджинія, що забороняє користуватися розумними очками при управлінні автомобільним транспортом, прийнятому в 2013 році, позначається забороняє їм предмет. Можливо, розумними очками в Apple зацікавилися ще тоді, але достовірно відомо, що ношеними комп'ютерами з дисплеєм на голові в Apple займалися тричі.


У 2013 році в штаті Західна Вірджинія був прийнятий закон, що забороняє керувати автомобілем в розумних окулярах, так як вони відволікають водія від дорожньої ситуації. Закон був застосований один єдиний раз, в жовтні того ж 2013 року. Дорожній поліцейський виписав штраф, але водій оскаржив це рішення в суді і був виправданий. Довести, що розумні окуляри були включені, не вдалося.


Нинішній проект - четвертий. Третій проект закінчився восени 2019 року, зміною його керівництва, перенесенням терміну виходу розумних очок на 2022-2023 та рішенням випробувати AR-технології, LiDAR і ToF на чому-небудь простіше - на iPad Pro і на iPhone. 15 листопада 2019 року, в театрі імені Стіва Джобса, Відбулося абсолютно секретну нараду на цю тему, в якому (і в ухвалені на ньому рішення) вже на наступний день писали всі ЗМІ. Правда, майже без подробиць. На цьому нарада, нібито, деспоти й тирани з керівництва Apple запитували думку пригноблених інженерних і менеджерських мас з приводу розвитку проекту. Деякі з прийнятих 15 листопада рішень вже реалізуються (LiDAR в iPad Pro 2020 року, деякі особливості ARKit 4, оголошеного на WWDC). 15 листопада 2019 року можна вважати початком нової історії яблучних розумних очок.


Коли вийдуть Apple Glass

У 2019 року Apple Glass чекали з нетерпінням і з дня на день. Вони були однією з Найбільш очікуваних і найбажаніших новинок Вересневий спеціального події. Аналітики з Тайваню (знаючі про плани Apple краще, ніж сама Apple) обіцяли їх в кінці 2019 або на початку 2020 Apple і в цілком таємних лабораторіях Тайваню і Великого Китаю інтенсивно відчували прототип (або прототипи) розумних очок - мабуть, навіть розгорнувши їх пробне виробництво - але по Итогам випробувань вихід вироби був скасований.


Прийняті кадрові рішення, керівництво проекту відсторонено і здебільшого звільнено з Apple. Що саме не пішла, чим завинили керівники проекту - можливо, ми ніколи не дізнаємося. Втім, це і неважливо. Напрацювання древніх проектів, в тому числі і у вигляді прототипів, а також більша частина команди, залишилися в Apple - і знову пішли в тінь. Потім прийшов коронавірус, найсильніший шкоди через якого зазнали хардверних проекти: тестові стенди і майстерні з прецизійним обладнанням на удаленку НЕ переведеш. Проте, навіть в цих умовах якісь важливі підсумки були досягнуті, і по перехопленої Мін-Чі Ко інформації термін виходу в світ розумних очок від Apple був призначений на першу половину 2022 року.
15 травня цього року Джон Проссер повідомив, що колишні прогнози шановних колег застаріли, і Apple Glass вийде в світ набагато раніше, ніж очікувалося. Їх вихід призначено на березень-червень 2021 року вони вже реально існують, він тримав їх у руках.


І дизайнери відразу почали клепати концепти розумних очок Apple


Через чотири дні, по-видимому з подачі Apple (а де ще він міг побачити і потримати в руках загадкове і напівміфічне щось з майбутнього?), Він повідомив, що пристрій точно буде називатися Apple Glass, що коштувати воно буде 499 доларів (без податків і зборів, і без лінз з діоптріями, придбаних окремо). І що відео- і / або фотокамери в ньому не буде, тільки єдиний LiDAR-сенсор в верхньому правому куті (правого ока?), За допомогою якого можна буде орієнтуватися в навколишньому контексті і реагувати на жести.


Зроблені окуляри з пластику та металу, зарядка батареї виключно бездротова. Як і AirPods, для настройки та використання Apple Glass буде потрібен iPhone. Чи збираєтеся ви купувати такий пристрій? Розкажіть в коментарях і в нашому Telegram-чаті.
Протягом трьох останніх місяців публікувалися патентні заявки, можливо мають відношення до Apple Glass, з'являлися і зникали чутки про них - але офіційно їх все ще немає. Чи зможе Apple і на цей раз «зробити розумні окуляри такими, якими вони повинні бути», і чи вдасться їй подолати перешкоди на шляху до популярності і викликати ажіотажний попит - побачимо в березні-червні наступного року.

31.08.2020