Apple закрила 77 магазинів в США - і це ще навіть не друга хвиля коронавируса


   Важливо відзначити (можливо, я повторююсь - але це важливо), що Apple ніхто не наказував закривати магазини в містах та штатах, де COVID-19 загострився найсильніше. Все тимчасово закрилися Apple Store припинили роботу за розпорядженням старшого віце-президента Apple по роздрібній торгівлі Дейрдре О'Брайен, в профілактичних цілях. Жодного порушення режиму епідеміологічної безпеки ні в одному з Apple Store до сих пір не виявлено. За прикладом Apple закриваються магазини інших роздрібних мереж, подекуди припиняють роботу нещодавно повернулися до роботи підприємства.

   Взагалі-то, в Apple сподівалися до вересня або жовтня повернути в стрій все Apple Store в США, до виходу на ринок дуже важливих для компанії і цікавих для тих, хто вже в курсі, чого чекати: iPhone 12 і перших Mac'ов з Apple Silicon всередині. Решту потрібно переконати у важливості та привабливості цих виробів і довести, що це їм потрібно - у чому роль у роздрібних Apple Store найголовніша. І ось - загострення.


Apple закриває магазини


   30 червня стало відомо, що Apple Store в передмісті австралійського Мельбурна, Apple Highpoint, тимчасово закриється 2 липня. На невизначений термін. В цілому в Австралії епідеміологічна ситуація більш-менш спокійна, число хворих на добу ще зовсім недавно не перевищувала десяти - але, як виявилося, розслаблятися і нехтувати профілактичними заходами (а це - носіння масок, дотримання дистанції, і інші) не можна, і вперше з квітня цього року число хворих стало швидко рости. Пік захворюваності припав на околиці Мельбурна, причини цього з'ясовуються. Йдеться про сотні хворих за останні три дні. Це половина від усіх захворілих за ті ж дні в Австралії. Судячи з того, що відбувається в інших країнах, єдиним повторно закритим Apple Store за межами США справа не обмежиться.


Магазини Apple відкрилися без особливих секцій, але їх все одно довелося закрити

Apple Store в США


   Станом на початок поточного тижня (з 29 червня по 5 липня) в США було тимчасово закрито, через загострення епідеміологічної обстановки, 32 роздрібних Apple Store. Ще жоден з повторно закритих магазинів не повернувся до роботи. І оскільки це загострення сталося не через Apple Store, їх закриття ситуацію не поліпшить. Знизить небезпеку зараження (і, можливо, смерті) для відвідувачів і співробітників магазинів, це теж важливо. Протягом тижня ситуація продовжувала загострюватися. 1 липня були закриті 16 магазинів - у Флориді, в Міссісіпі, в Техасі і Юті.


А 2 липня було оголошено про закриття ще 29 Apple Store, в Каліфорнії, Алабамі, Джорджії, Айдахо, Луїзіані, Неваді і Оклахомі. Закрито 77 Apple Store, загострення триває.


   Трохи більше ніж половина повернулися до роботи в травні і червні Apple Store знову закриті, і тим не менше десятки з них продовжують працювати - там, де ситуація дозволяє. Вірус виявився дуже наполегливим і небезпечним супротивником, швидко і жорстоко відгукується на зневажання заходів безпеки. Це страшний і важкий урок, за який сотням людей вже довелося заплатити своїм життям. Всього пандемія вже вбила півмільйона людей. І це не кінець.


Microsoft Store закрилися назавжди


   Поки Apple рятує магазини, 26 червня, в минулу п'ятницю, Microsoft оголосила про закриття всіх Microsoft Store. Їх було близько ста в США і десятка півтора за межами країни. Прес-реліз був озаглавлений «зміна політики компанії в роздрібній торгівлі». Магазини були закриті через пандемію, але вона стала тільки приводом.

   Успіху за 11 років свого існування вони не домоглися, спроба скопіювати Apple Store не вдалася. Користувачі Microsoft часто-густо дізнавалися про те, що недалеко від їхнього будинку був Microsoft Store, з повідомлення про його закриття. Тисячам колишніх співробітників магазинів постараються знайти застосування в інших підрозділах компанії, але як все буде насправді, поки невідомо.

   За 1 липня курс акцій Apple зменшився на 0,19% - до 364,11 доларів. І біржова капіталізація теж знизилася - на 10 мільярдів доларів. Курс акцій Microsoft зріс на 0.58%, ринкова капіталізація збільшилася на пару десятків мільярдів. Здавалося б, все погано - а у трильйонери все як і раніше добре. Найбагатшою IT-компанією в світі як і раніше залишається Apple, її капіталізація - 1,58 трильйона доларів, на другому місці Microsoft, з капіталізацією в 1,55 трильйона. На третьому Amazon з 1,44 трильйонами. Холдинг Alphabet (до складу якого входить Google, якій цей холдинг і належить) з ринковою капіталізацією в 0.98 трильйона доларів - на четвертому місці.

03.07.2020