У Apple вже є прототип iPhone з macOS. Навіщо він потрібен

   Apple вирішила створити iPhone з macOS в рамках ініціативи щодо переведення фірмових комп'ютерів на апаратну основу Apple Silicon. Використання мобільних процесорів власного виробництва робить цю задумку цілком реалізовується. Rosetta 2 перепише код операційної системи, адаптувавши його для ARM-чіпа, а оптимізацією під тачскрін займуться вже самі розробники, у яких в цій справі явно побільше досвіду. Інша справа - навіщо все це потрібно? Адже навіть в рамках експерименту розробники та інженери явно повинні собі якось це пояснити.


Гібридний iPhone


   Незважаючи на те що перш Apple заперечувала, що планує коли-небудь поєднувати iOS і macOS, судячи з усього, зараз це дійсно відбувається, нехай і в дещо незвичній формі. За даними інсайдера, який переховується під ніком Mauri QHD, в Купертіно займаються саме тим, що намагаються зробити гібридний пристрій відразу з двома ОС. Очевидно, що використовувати настільну операційну систему в звичайному режимі, швидше за все, буде не можна, оскільки її інтерфейс абсолютно не підходить для настільки компактних екранів, як у iPhone. Але це не означає, що знайти їй застосування буде не можна зовсім.


   Мета, яку переслідує компанія, - це створення власного аналога Samsung Dex. Якщо пам'ятаєте, флагманські смартфони Samsung з деяких пір навчилися підключатися до клавіатури, миші і зовнішнього монітора, утворюючи таким чином повноцінну робочу станцію. В результаті власникам таких апаратів навіть став не потрібен комп'ютер, тому що смартфон був здатний виконувати всі ті ж завдання, які зазвичай покладають на деск- або лептоп. Ясна річ, що монтаж відео або обробку графіки він може не потягнути, а от все інше - будь ласка.


Чи можливий Apple Декс


   Судячи з усього, Apple хоче зробити щось подібне, але тільки на більш високому рівні, враховуючи делікатність компанії. За словами Mauri QHD, у компанії вже є кілька робочих прототипів, які дозволяють одночасно запускати і iOS, і macOS. До них, як і до смартфонів Samsung, можна підключити зовнішню периферію і використовувати в якості компактного неттопа. У цьому немає нічого незвичайного, враховуючи, що в основі iPhone 11 лежить процесор A13, який має найвищу продуктивністю на ринку, а значить, виконувати на такому обладнанні навіть складні завдання буде цілком реально.


    Наскільки потрібна така штука в реальності? Ну, особисто мені здається, що зайняти своє місце на ринку вона зможе. Причому для цього навіть не потрібно буде організовувати якусь особливу маркетингову кампанію. Буде досить пояснити користувачам, що тепер, купуючи смартфон, вони фактично набувають ще й Mac mini, до якого потрібно підключити монітор, клавіатуру і мишку і почати використовувати як звичайний комп'ютер. Думаю, дуже багато хто буде готовий доплатити за таку можливість не одну сотню доларів.

01.07.2020