Як збільшити оперативну пам'ять в Mac mini 2018

     Як збільшити оперативну пам'ять в Mac mini 2018
Моїм першим комп'ютером Apple був Mac mini 2011 року, і одним з його переваг була швидка і легка заміна оперативної пам'яті. Там навіть інструменти не потрібні були - відкрив кришку, дістав старі планки з пам'яттю, встановив нові - і закрив кришку. У 2018 році Apple випустила довгождане оновлення Mac mini, в якому замінити ОЗУ виявилося вже не так просто: тепер дістатися до плашок з оперативною пам'яттю стало складніше, потрібно не тільки демонтувати антенну кришку, а й дістати материнську плату з комп'ютера. Проте збільшити пам'ять в Mac mini все ще можливо.
      Можна заощадити багато грошей, якщо не купувати відразу Mac з великим об'ємом ОЗУ
Далеко не у всіх є кілька вільних тисяч (десятків тисяч) рублів на покупку комп'ютера від Apple в середній або топової конфігурації. Найчастіше цінова різниця між версіями вельми і вельми відчутна, тому дешевше обзавестися парочкою нових «плашок» оперативної пам'яті, ніж купувати пристрій відразу з 32 ГБ або 64 ГБ RAM. 
     Якщо купувати відразу 64 ГБ пам'яті, комп'ютер виходить «золотий»
     Звичайно, це нікуди не годиться. Благо професіонали здатні збільшити оперативну пам'ять Mac з закритими очима менше, ніж за 15 хвилин (і в багато разів дешевше) - ми попросили фахівців з сервісного центру Apple Pro показати, як відбувається заміна ОЗУ в mac mini 2018. Раніше вони вже показували, як збільшити ОЗУ в iMac.
Як збільшити оперативну пам'ять в Mac mini 2018
Спершу потрібно вимкнути комп'ютер і від'єднати всі аксесуари та кабелі. Потім його необхідно перевернути і зняти пластикову захисну кришку.
Захисна кришка знімається простим поворотом
     Потім откручиваются гвинти, які тримають кришку антени, і відключається антенний кабель від материнської плати. Після цього можна повністю зняти антенну кришку.
Антенна кришка повністю закриває всі комплектуючі, в Mac mini 2011 роки таких не було
Знімаємо антенну кришку і від'єднуємо кабель від плати
Щоб дістатися до планок з оперативною пам'яттю, спершу необхідно демонтувати вентилятор. Після цього вже можна відкрутити гвинти, які утримують материнську плату, і витягнути її з корпусу Mac mini.
Щоб демонтувати вентилятор, потрібно знову відкрутити гвинти
Тепер можна відкрутити материнську плату і витягнути її з корпусу
     Під металевою сіткою ховається відсік для оперативної пам'яті. Apple про всяк випадок теж посадила його під «замок» з гвинтів, щоб у користувача не було спокуси самому туди лізти. Однак для фахівців це звична справа - вони відкручують гвинти і отримують доступ до оперативної пам'яті.
Справа зверху - відсік для оперативної пам'яті
Apple встановлює 8 Гб оперативної пам'яті в обидві моделі Mac mini, які продаються на сьогоднішній день, тому такий апгрейд виглядає дуже привабливим. Інженер демонтує дві планки оперативної пам'яті по 4 ГБ, які стоять «з заводу», і змінює на дві планки по 32 ГБ.
      Так виглядають заводські планки оперативної пам'яті
Місце двох плашок по 4 ГБ займають дві планки по 32 ГБ
     Отримуємо справжнього «монстра» з 64 ГБ оперативної пам'яті! Це допоможе комп'ютера виконувати завдання набагато швидше - від запуску операційної системи до роботи з додатками. Крім того, такий ремонт mac mini 2018 допоможе зберегти комп'ютер актуальним ще кілька років.
     У властивостях комп'ютера відображається збільшений обсяг ОЗУ
Яку оперативну пам'ять можна встановлювати в Mac mini
Mac mini 2018 року обслуговує оперативну пам'ять DDR4-2666 SODIMM наступних обсягів:
8 ГБ;
16 ГБ;
32 ГБ.
     Відповідно, 64 ГБ - максимальний обсяг пам'яті, який можна встановити в цей комп'ютер, оскільки в ньому передбачено тільки два слота для оперативної пам'яті.
     Якщо виробляти такий апгрейд вже після покупки, можна заощадити десятки тисяч рублів! Найпростіше замінити пам'ять можна в сервісному центрі. В такому випадку вам і вивчати нічого не потрібно, достатньо приїхати з Mac mini 2018 (або іншим Mac, який підтримує збільшення ОЗУ) в сервісний центр і просто сказати: «хочу ще більше оперативної пам'яті» - вони все зроблять за вас. При наявності відповідних навичок з цією роботою можна справитися самостійно, але якщо ви не впевнені в собі, не раджу. Все ж потрібно розібрати майже весь комп'ютер, перш ніж доберешся до потрібної планки. В Apple Pro же цю роботу виконають швидко і якісно, ​​оскільки у них великий досвід апгрейда комп'ютерів Apple.

10.06.2020