Потрапила вода в iPhone. Що робити?

    Потрапила вода в iPhone. Що робити?
    Випадковий контакт iPhone з водою, через який апарат перестав працювати, у багатьох користувачів може викликати стурбованість або навіть депресію. Все-таки не стане для нього в силу власної помилки отримати в своє розпорядження дорогий цегла, який не підлягає гарантійному ремонту. Існує поширена думка про те, що якщо швидко дістати впало в воду пристрій, з ним нічого не трапиться. Насправді це не так.
    Іноді після попадання води iPhone навіть може включатися і на перший погляд працювати, як зазвичай. Однак в подальшому через залишки вологи можуть виникнути проблеми: на платі утворюються окиси, і починаються процеси гниття, які неможливо усунути в домашніх умовах. І навіть якщо ви відразу не помітили, що апарат став працювати по іншому, це може розкритися пізніше - наприклад, пристрій може почати грітися, трохи швидше розряджатися або не зарядитись зовсім, перезавантажуватися, можуть перестати працювати кнопки, камери або сам дисплей.
    Чому це відбувається? Кородування виникає внаслідок хімічної реакції металу з речовинами навколишнього середовища - наприклад, з водою, як в нашому випадку. Зазвичай це досить довгий процес, але при підключенні до електрики корозія розвивається дуже швидко.
Що зробити, якщо залив айфон
Якщо ви втопили iPhone або iPad, перше, що необхідно зробити - це вимкнути його. При наявності відповідних навичок можна спробувати розібрати пристрій і з великою обережністю відключити акумуляторну батарею - це може врятувати її від пошкоджень. Ну а далі в будь-якому випадку пряма дорога в сервісний центр, де проведуть діагностику, почистять, замінять пошкоджені елементи, і ви зможете спокійно користуватися вашим iPhone, як раніше.
І так - ні в якому разі не кладіть пристрій на батарею, не сушіть феном і не ставте на зарядку - це може сильно нашкодити йому.
Ремонт iPhone після залиття
Нові смартфони Apple краще захищені від води, ніж їх попередники (правда, гарантія на потрапляння вологи не поширюється навіть на iPhone 11 Pro Max). Але ось раніше серйозні пошкодження iPhone можна було викликати, просто випадково перекинувши на нього склянку з водою. Це і відбулося з iPhone 6, який потрапив до фахівців сервісного центру Apple Pro: після потрапляння вологи смартфон перестав включатися.
    ІнжеНер розкрив пристрій - червоний індикатор свідетельтсвует про попадання рідини (в звичайному стані він білий)
    Після огляду гаджета інженер приступив до розбору пристрої та демонтажу материнську плату. При первинному огляді виявлено численні сліди корозії і окису материнської плати. Щоб приступити до хімічного чищення, потрібно спочатку демонтувати залізні захисні екрани.
    Демонтаж захисних екранів
Вже встигла утворитися корозія і окису від води
    Необхідно очистити плату від окисів перед діагностикою
    Для цього підготовлена ​​материнська плата поміщається в спеціальну ванну з хімічними розчинами, таким чином відбувається так звана хімічна чистка. Іноді при дуже сильній корозії додатково використовується щадний ультразвук.
    У цій ванні материнська плата очищається від слідів вологи
Після хімічної чистки материнська плата виглядає так, ніби її тільки випустили з заводу.
Материнська плата виглядає як нова - але це не означає, що немає пошкоджень
    Сліди окисів видалені
Спеціаліст починає діагностику з огляду плати. В першу чергу материнську плату підключають до лабораторного блоку живлення. В результаті діагностики було виявлено коротке замикання (КЗ) в первинному ланцюзі.
    При підключенні первинного харчування виявлено КЗ
Потім за допомогою охолодження інженер виконує пошук підвищеного нагріву для визначення вийшов з ладу елемента. Як і у випадку з iPhone X, про ремонт після КЗ якого ми нещодавно розповідали, пробило один з конденсаторів ланцюга. Це і призвело до короткого замикання.
    За допомогою фрізера інженер виконує пошук підвищеного нагріву для визначення вийшов з ладу елемента
Щоб виправити проблему, фахівець демонтує пошкоджений конденсатор і встановлює новий.
Повторне підключення до ЛБП показало, що КЗ відсутній - плата нічого не споживає
    Після цього материнська плата ще раз перевіряється на ЛБП - інженер виробляє включення материнської плати без периферії і перевіряє режими завантаження і енергоспоживання.
Плата стартує і завантажується з нормальним енергоспоживанням
    Захисні екрани припаюють назад
    Саме в цьому випадку ремонт iPhone після води не обійшовся лише усуненням КЗ в первинному ланцюзі харчування. Волога привела в непридатність акумулятор і дисплейний модуль. Тому вони також були демонтовані і замінені на нові (про те, як змінюється дисплей, можна почитати тут). Звичайно, бувають випадки, коли досить просто почистити плату - але такі випадки, на жаль, непоодинокі.

19.12.2019