Apple купила стартап, який покращує фото

   Apple купила стартап, який покращує фото
   Якби в рейтингу лабораторії DxOMark, яка оцінює камери смартфонів, була номінація «Самий незвичайний камерофон», в ній би гарантовано переміг Google Pixel. Все-таки домогтися від одиночної камери здатності робити портретні знімки, стабілізувати зображення і освітлювати фотографії, зроблені в темряві, так, щоб вони виглядали максимально природно, за допомогою одних тільки програмних алгоритмів дорогого коштує. Незважаючи на те що спочатку такий шлях розвитку виглядав досить незвично, поступово багато компаній, і Apple в тому числі, прийшли до того, що немає нічого поганого в програмному поліпшення знімків.
   Камера iPhone може стати ще краще завдяки технології Spectral Edge
   Щоб удосконалити якість фотографій, зроблених на камеру iPhone, Apple придбала стартап Spectral Edge, який займається розробкою програмної методики підвищення рівня деталізації знімків і поліпшення передачі кольору. Вона є поєднанням запатентованої технології Image Fusion і Deep Learning, спільна робота яких дозволяє отримувати фотографії більш просунутого рівня без необхідності задіяти просунуту оптику і інші апаратні компоненти, від яких зазвичай залежить якість знімків.
   Як нейронні мережі роблять фотографії краще
   Очевидно, Spectral Edge просто має доступ до великої бази даних з фотографіями, зробленими в тих чи інших сценаріях. Як і будь-яка нейронна мережа, розробка стартапу постійно звертається до них і, аналізуючи зроблений користувачем знімок, порівнює його з тими, на яких він навчався, а потім просто підфарбовує або робить контрастніше ті області, які здаються їй недостатньо яскравими. Те ж саме, швидше за все, відбувається і з деталізацією. Адже всі знають, що ІІ вже навчився домальовувати якісь деталі на фотографіях, тому немає нічого дивного, що Spectral Edge підвищує ще й чіткість знімка.
   У Apple вже є власні напрацювання в цій галузі. Технологія Deep Fusion, яку компанія представила в цьому році, робить приблизно те ж саме, що і Spectral Edge. Вона аналізує вже готову фотографію і самостійно підвищує деталізацію і «докручує» кольору там, де необхідно. На виході виходить знімок навіть більш високої якості, ніж можна було домогтися без застосування Deep Fusion, яка в більшості випадків видає відмінний результат, не дозволяючи навіть припустити факт постобработки.
   Застосування програмних алгоритмів і нейронних мереж, безперечно, дозволяє зробити фотографії краще, однак, на думку фотографів, це звичайний обман. Адже якщо знімок піддається обробці, в ході якої «викручується» насиченість, контрастність і деталі, то це вже не справжній знімок. Він не дозволяє визначити реальні можливості того, хто зняв цей кадр, і, по суті, залишає менше простору для творчості. Все-таки, коли фотографію робить не людина, а штучний інтелект, страждає правдоподібність, і її цінність від цього зменшується.
Фото з ІІ - обман або норма
   Особисто мені досить дивно чути подібні судження, тому що смартфон - це пристрій не для професійної зйомки. Як правило, ті, хто купує iPhone, просто хочуть отримувати на виході красиві фотографії, якими не соромно поділитися в соціальних мережах і викласти в Instagram. Тому немає нічого дивного в тому, що виробники свідомо йдуть на таку хитрість, застосовуючи штучний інтелект і технології обробки поста, щоб результат подобався звичайним користувачам, а не гікам і професіоналам, які прагнуть самостійно обробити кадр або «відвести» його в чб.

15.12.2019