У чому задум файлової системи APFS?

      У чому задум файлової системи?
       Якщо нова файлова система встигла чимось засмутити вас, імена винних в цьому будуть вам цікаві. Це iPhone, iPod touch і iPad. Вони дуже добре продавалися, обсяги продажів стрімко росли, а у Apple з'явилися вільні кошти, в особливо великих розмірах. Уявіть себе на місці Apple: раптом, без будь-яких наслідків, ви можете дозволити собі все.
      Навіщо насправді потрібна APFS?
      Вони впоралися з спокусами, і повели себе розумно. Може бути навіть занадто. Жити було б набагато цікавіше якби вони придумали не тільки кращі в світі і найуспішніші "розумні годинник". Стів міг би ризикнути і замахнутися на щось нереальне, але осиротіле керівництво компанії дуже добре пам'ятало звідки прийшли ці гроші, і сотні пропозицій "знизу", після довгих обговорень і експериментів, не приймалися. Ризиковано. А ви на їх місці вели б себе якось інакше? Тим не менш, деякі з цих пропозицій, після тривалих дискусій і обговорень, відкинути не вдалося. Одне з цих пропозицій стосувалося розробки нової, сучасної, файлової системи для iOS. А чи не відкинули його за цілою низкою причин.
Там ви зможете знайти ексклюзивні матеріали, яких немає на сайті.
       По-перше, файлова система в iOS живе і працює в унікальних (в порівнянні з її сестрою в macOS) умовах. Користувачі безпосередньо з нею не стикаються. Вона прихована від них, її нібито взагалі немає (в ЗМІ повідомлялося про її відсутність). По-друге, в будь-якому iOS-пристрої - одне-єдине сховище даних, і воно незмінна. А зовнішні сховища даних до iOS-пристроїв в ті часи підключити було неможливо, і не через те що в Apple працювали нездари - це було принципово: зовнішній накопичувач, будь це флешка, SSD або RAID - переносник інфекції і зарази. Були ще й "по-третє", і "по-четверте", але не стану вас втомлювати. З моменту початку розробки до презентації нової файлової системи розробникам (і надання їм її бета-версії) повинно було пройти два або два з половиною роки. Файлову систему для iOS, за цей час, можна і потрібно було вилизати до сліпучого блиску.
       Сумісність з macOS? Безпосередньо з файлової системою iOS macOS справи не мала, лише через спеціальне програмне забезпечення. Яке взаємодіяв з файлової системою iOS через API, які вирішили зберегти недоторканими. Крім того, файлова система в iOS і без цього була істотно іншої, відмінної від HFS + в macOS. Тільки API були один-в-один, але все інше було, фактично, розроблено заново. Коли Mac OS 10.5 "Леопард" втискували в мобільний пристрій, переробляти довелося багато. Спочатку операційну систему позбавили від усього зайвого. Значну частину функцій файлової системи просто відрізали. Коли цього виявилося мало, висушували блок за блоком, багато хто з них переписали заново, спрощуючи всюди де це було можливо. Можна вважати що один раз її вже переписали.
       Все Mac з Catalina працюють на APFS
       Про те що файлова система iOS радикально відрізнялася від тієї що використовувалася в Mac'ах, мало хто знає. Хіба що про чутливість HFS + в iOS до регістру в іменах файлів і інших об'єктів файлової системи. Тобто, в HFS + / iOS рядкові і заголовні варіанти тієї ж букви вважаються різними, і файли "File.txt" і "file.txt" запросто можуть перебувати в одній директорії. macOS нечутлива до регістру в іменах об'єктів файлової системи, для звичайних користувачів це оптимальний варіант. У минулому, в варіанті файлової системи для Mac OS X Server, при установці операційної системи можна було включити або вимкнути чутливість до регістру. Якби це було необхідно, зробити файлову систему Mac'ов чутливої ​​до регістру було б легше легкого. Вибачте за ухилення від теми, але в мережі дуже часто докоряють Apple за цю саму нечутливість - і звинувачують в цьому низьку кваліфікацію її інженерів.
      У березні 2017 року APFS дебютувала в iOS, і все пройшло без сучка і задирки. Те для чого її задумували і для чого розробляли, прискіпливо і ретельно, вийшло на всі сто. Вищий бал. Але в процесі розробки вступні помінялися. Завдання ускладнили.
APFS вперше була представлена ​​на WWDC 2017
      На якому етапі це відбулося - невідомо. Спочатку було прийнято рішення про впровадження нової файлової системи в похідних від iOS операційних системах. Це було просто, і протестів у команди викликати не могло. Потім, швидше за все на якомусь дуже нервовому і неприємному для більшості учасників нараді вищого керівництва, у кого-то з топ-менеджерів, виникла ця думка: "одна компанія - одна файлова система". Так і вирішили: в macOS, до того ж терміну, теж повинна бути впроваджена нова файлова система. Сучасна, 64-бітна, оптимізована для роботи з флеш-пам'яттю, сумісна з усіма іншими використовуваними її типами.

20.10.2019