Ось так повинна виглядати сучасна бездротова колонка

Не будемо мучити довгим очікуванням: це бездротова акустика mysound EVA від сінгапурської компанії Rombica, вже відомої багатьом нашим читачам своїми якісними аудіопристроями (і не тільки). Виглядає вона і правда футуристично - напевно, саме в таких космічних шаттлах людство в майбутньому буде освоювати космос. Зізнатися, ми і включили колонку не відразу: занадто довго розглядали її з усіх боків. Да уж, це вам не ще один «цеглина» з посередніми динаміками. Якщо дивитися на колонку в анфас, вона буде більше нагадувати яйце, а ось якщо розгорнути її в профіль, можна зовсім втратити дар мови. Тут не тільки відкривається великий динамік, здатний відтворювати частоти в діапазоні 80 Гц - 20 кГц і потужністю 5 Вт, але і фазоинвертор, виконаний у вигляді конуса. В даному випадку він забезпечує розширення діапазону низьких частот за рахунок резонансу на частоті нижче відтворюваної динаміком. Тому з басом у mysound EVA все в порядку: він потужний, але при цьому м'який і глибокий.

   Зведені технічні характеристики виглядають наступним чином:

Харчування: DC 5V, від акумулятора

Стандарт Bluetooth: V2.1 + EDR

Діапазон відтворюваних частот: 80 Гц - 20 кГц

Потужність динаміка: 5 Вт

Кількість широкосмугових динаміків: 1

Акумулятор 2200 мАг / 3,7 В

Інтерфейси: DC-5V, аудіовхід, Bluetooth, вбудований мікрофон

Розміри: 132 x 155 x 194 мм

Вага: 1045 г

Всі елементи управління колонкою розташовані на фронтальній панелі, а для більшої зручності вони ще й сенсорні. Якщо дивитися зверху вниз, порядок такий: кнопка збільшення гучності, кнопка зменшення гучності, відповідь на дзвінок (вона ж використовується як play / pause), а також дві кнопки, що відповідають за перемотування і перемикання треків. Сенсор реагує на натискання дуже добре і працює досить чітко.  Якщо розгорнути пристрій іншою стороною, можна знайти невеликий круглий отвір фазоінвертора, мікрофон, тумблер включення колонки, світлодіодний індикатор і два порти: один - аудіороз'єм, а інший - для підключення джерела живлення. До речі, аудіокабель йде в комплекті з пристроєм, як і провід для зарядки колонки, який можна підключити до адаптера змінного струму або навіть до порту в ноутбуці (правда, в цьому випадку на зарядку піде більше часу).  Наявність дроти в комплекті робить mysound EVA універсальної - можна слухати музику як за допомогою Bluetooth, так і по кабелю (наприклад, якщо заряду залишилося занадто мало). До речі, з приводу автономної роботи: колонка запросто пропрацює без підзарядки кілька годин. А Bluetooth дозволяє підключити до неї як iPhone з iPad, так і будь-який інший смартфон.

    А що по звуку?

Скажемо відразу: не варто чекати від цієї колонки звучання на рівні пристроїв від того ж JBL вартістю вище 10 тисяч рублів і інших іменитих конкурентів. Але за неповні 4000 рублів, а саме стільки коштує mysound EVA, звук дуже хороший. І навіть більше. Зазвичай за такою вартістю пропонують щось посереднє з плоским «китайським» звуком; тут же і своя родзинка є у вигляді глибокого баса, і дизайн, який вже ставить цю колонку в один ряд з дорогими конкурентами. Так, десь високі частоти завалюються, а вокал втрачається, але такі огріхи в даному випадку можна вибачити. За співвідношенням ціни і якості це, мабуть, одне з кращих пропозицій на ринку. Найголовніше - колонка по стилю ідеально підходить до пристроїв від Apple і стане не тільки відмінним прикрасою будинку або офісу, але і подарує приємний звук з невеликими агресивними басовими нотками.

 

22.05.2018