Чи може iPad замінити ноутбук в 2019 році?

     Одним з найцікавіших анонсів WWDC 2019 стало фактичне поділ iOS на дві операційні системи: iPad отримав власну - iPadOS. Це повинно вдихнути нове життя в планшети Apple. Їх власники отримають можливості, яких чекали з моменту презентації першого iPad в 2010 році.
     «IPad - це наші найпередовіші технології, реалізовані в чарівному, революційному пристрої, доступному за неймовірною ціною, - говорив Стів Джобс, презентуючи новий гаджет. - iPad дає початок абсолютно новій категорії пристроїв, які з'єднають користувачів з їх додатками і контентом в набагато більш інтимній, інтуїтивно зрозумілою і захоплюючій манері ».
     Джобс переконав не всіх. Перший iPad багатьма сприймався як збільшений в розмірах iPod Touch. Авторитетні обзорщікі відзначали, що ніякої практичної користі від великої діагоналі дисплея немає: мало які програми мають додатковий функціонал, браузер Safari працює в основному з мобільними версіями сайтів, файловий менеджер майже нічого не вміє.
     Навіть можливість підключити зовнішню клавіатуру і інші аксесуари не дозволяла розглядати iPad як заміну ноутбука - через обмеження ОС. Так було до 3 червня 2019 року, коли на черговий WWDC була представлена ​​iPadOS.
     Покористувавшись новою операційною системою близько двох тижнів, MacDigger прийшов до висновку, що тепер iPad цілком може замінити ноутбук.
     Сьогодні Apple випускає п'ять моделей iPad:
iPad mini (7,9 дюйма);
iPad (9,7 дюйма);
iPad Air (10,5 дюйма);
iPad Pro (11 дюймів);
iPad Pro (12,9 дюйма).
     Звичайно, різні моделі справляються з однаковими завданнями по-різному. Це залежить від процесора і обсягу оперативної пам'яті. Наприклад, рендеринг одного і того ж відео на iPad шостого покоління може зайняти втричі більше часу, ніж на iPad Pro. Тут справедливо провести аналогію з MacBook: MacBook Pro 13 без Touch Bar рендерить відео повільніше, ніж ця ж модель з Touch Bar. Інше питання - який ноутбук ми збираємося замінити планшетом. Наприклад, ігрову машину (Dell Alienware, HP Omen, Asus ROG) замінити, звичайно, не вдасться. Але ось ультрабуки початкового і навіть середнього рівня - запросто. З того ж MacBook Pro можна безболісно перейти на iPad Pro, з усіх інших - на iPad 2018, Air і навіть mini.
До слова, в mini в цьому році Apple вдихнула друге життя - планшет отримав процесор A12 Bionic, 3 ГБ оперативної пам'яті, до 256 ГБ вбудованої і підтримку Apple Pencil.
Для комфортної роботи до планшета доведеться докупити пристрої введення і перехідники (Lightning - MicroSD, Lightning - USB-A або хаб USB-C). Наприклад, для роботи з текстом на Air і Pro Apple випускає спеціальні чохли-клавіатури, але абсолютно всі моделі iPad підтримують Bluetooth-клавіатури: Magic Keyboard і рішення від сторонніх виробників. Іншим пристроєм введення є Apple Pencil, який ідеально підходить для різних графічних редакторів.
     Крім перерахованого вище, в iPadOS до планшета можна підключити мишу, трекпад і геймпад.
Миша можна підключити як по USB, так і по Bluetooth. При цьому дії для кнопок можна призначити в налаштуваннях.
     Оновлений файловий менеджер тепер дозволяє не тільки створювати або видаляти папки, а й архівувати (розпакувати) як окремі файли, так і папки цілком. Також він підтримує більшість зовнішніх накопичувачів (які не потребують додаткового харчування).
Підтримку Dualshock 4 і Xbox One вже зараз можна спробувати в Fortnite, Minecraft, Asphalt, GTA: San Andreas, Gangstar, Evoland 2 і безлічі інших ігор і отримати нові враження від гри на планшеті.
Восени з запуском Apple Arcade і Google Stadia iPad перетвориться на повноцінну портативну консоль і, можливо, потіснить на ринку Nintendo Switch.
     Розширення асортименту підключаються периферійних пристроїв - це половина необхідних можливостей для переходу з ноутбука на планшет. Інша половина - ПО.
      Чи можуть додатки для iPadOS замінити програмне забезпечення настільної операційної системи? Все впирається в потреби: до 90% повсякденних завдань можна виконати на планшеті з iPadOS, виняток - вузькопрофільний або корпоративний софт.
     Сьогодні або потрібну програму для iPad є або в App Store, або в хмарі (наприклад, Google Docs або MacinCloud).
     Завантажити відео з камери прямо на планшет, там же його обробити, накласти завантажену з інтернету музику, потім створити обкладинку в ProCreate і опублікувати готовий ролик на YouTube - немає проблем.
     Інший сценарій - редагування CSS-стилів з паралельним переглядом результатів в іншому вікні.
     Варто відзначити, що поки вийшла тільки перша бета-версія iPadOS з різними багами і періодичними зависаннями, але навіть на цьому етапі автор цього тексту зміг собі дозволити відкласти ноутбук і виконувати всі завдання виключно на iPad. Минуло сім днів - політ нормальний.

22.08.2019